
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 23 hours ago) |
| Max Power Dissipation | 1.7 W |
| Power Dissipation | 12.5 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 1.15 nF |
| Continuous Drain Current (ID) | 5 A |
| Rds On Max | 33 mΩ |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30 V |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Turn-On Delay Time | 8 ns |
| Turn-Off Delay Time | 33 ns |
| Element Configuration | Single |
| Rise Time | 17 ns |
| Gate Charge | 12.4 nC |
| Drain to Source Resistance | 28 mΩ |
| Max Dual Supply Voltage | 30 V |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 650 mV |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 30 V |
| Schedule B | 8541290080 |
| Manufacturer Lifecycle Status | RELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 23 hours ago) |
| Gate to Source Threshold Voltage | 650 mV |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
